Kiedy przeprowadza się leczenie kanałowe zęba?

Endodoncja zębowaOdpowiednia troska o zęby jest niezwykle ważna, ponieważ służą nam one przez całe życie. Ponadto, ból zęba jest jednym z najcięższych do zniesienia rodzajów bólu. Dlatego też, lepiej troszczyć się o zęby zamiast je naprawiać. Czasem jednak interwencja stomatologa jest nieunikniona. W przypadku problemów z zębami niezbędne może być leczenie kanałowe, czyli endodoncja.

Zalecenia do przeprowadzenia endodoncji

Na leczenie kanałowe dentysta decyduje się dopiero wtedy, gdy nie są możliwe inne rozwiązania. Jest to bowiem swego rodzaju interwencja chirurgiczna, tak więc jest to dosyć poważny zabieg. Czasami jednak nie ma innego wyjścia.

Leczenie kanałowe jest wskazane na przykład wtedy, gdy dojdzie do stanu zapalnego w zębie, a konkretnie w miazdze zęba. Innym wskazaniem do przeprowadzenia endodoncji jest bardzo zaawansowana próchnica. Gdy ubytki są głębokie, niekiedy podjęcie leczenia kanałowego może być jedynym rozwiązaniem. Ponadto, dentysta przeprowadza leczenie kanałowe, gdy zamierza wykonać mostek albo koronę.

Leczenie zębów jest bolesne, nierzadko także kosztowne. Warto więc dbać o zęby, aby się nie psuły. To przede wszystkim od nas samych zależy, jak często będziemy potrzebować pomocy dentysty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stomatologia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz